Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Ukrajina“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Ukrajina.

Podkarpatská Rus a východní Slovensko jako brána na východ

Podkarpatská Rus a východní Slovensko jako brána na východ

Cestovat na evropský východ znamená pro většinu lidí stále ještě něco velmi podivného. Toto poznávání už vyhledávají jen melancholické duše milující snad romantickou, avšak dávno k vymření odsouzenou epochu lidských dějin. Poslední dobou se ale objevuje zájem k pohlédnutí na východoevropské kultury trochu jiným způsobem. A takových zájemců stále přibývá. Co se dá stihnout za pět dní v autobuse?

celý článek

 

Kyjev – matka ruských měst

Kyjev – matka ruských měst

Kyjev je hlavním a největším městem Ukrajiny, které má svým návštěvníkům skutečně co nabídnout. Může se pochlubit bohatou historií i zcela specifickou atmosférou. Bez nadsázky je možné Kyjev označit za jedno z nejhezčích evropských měst. Aby člověk poznal všechny krásy, které nabízí, musel by ve městě strávit alespoň měsíc.

celý článek

 

Černobyl - do epicentra jaderné katastrofy

Černobyl - do epicentra jaderné katastrofy

Skoro každý ví o katastrofě v ukrajinském Černobylu z dubna 1986, která se považuje za největší jadernou havárii v dějinách. Výbuch si vyžádal evakuaci 350 000 lidí a způsobil smrt téměř milionu lidí po celém světě. Tento pomyslný hřbitov, na který nebylo možné po desetiletí vstoupit, se dvacet let po katastrofě otevírá pro veřejnost.

celý článek

 

Méně známé krásy Zakarpatské Ukrajiny

Méně známé krásy Zakarpatské Ukrajiny

Ukrajinské Karpaty jsou oblastí, která je z turistického hlediska nesmírně zajímavá. Najdete zde hory, řeky, jezera, malebná údolí, zapadlé vesničky i rozvinutá města. I po zhlédnutí těch největších atrakcí zjistíte, že je v této oblasti stále co objevovat. Sbalte tedy batoh a vyrazte za poznáním.

celý článek

 

Polonina Boržava

Polonina Boržava

Jednou z nejpřitažlivějších a nejkrásnějších polonin na Podkarpatské Rusi je polonina Boržava a to i přesto, že není poloninou nejvyšší ani nejrozlehlejší. Můžete zde podnikat nádherné dvoudenní hřebenovky i jednodenní túry a vychutnávat si krásu, kterou tento kout Ukrajiny nabízí.

celý článek

 

Siněvirský národní park

Siněvirský národní park

Na západě Ukrajiny se v oblasti Podkarpatské Rusi rozkládá Siněvirský národní park. Jde o oblast uzavřenou mezi horami, kde se nalézá mnoho zajímavých turistických cílů. Jedním z největších lákadel tohoto parku je Siněvirské jezero, které je největším přírodním jezerem na Zakarpatské Ukrajině.

celý článek

 

Mukačevo

Mukačevo

Mukačevo je se svými 80 tisíci obyvateli druhým největším a nejvýznamnějším městem Zakarpatské Ukrajiny. Rozkládá se v údolí řeky Latorica, v místě, kde řeka opouští hornaté území a vtéká do nížiny. Zajímavé je nejen centrum města, ale také přilehlé okolí, které ukrývá několik památek.

celý článek

 

Užhorod – vstupní brána na Ukrajinu

Užhorod – vstupní brána na Ukrajinu

V nejzápadnější části Ukrajiny se těsně u hranic se Slovenskem rozkládá 140 tisícové město Užhorod, které je administrativním centrem Zakarpatské oblasti. Leží po obou stranách řeky Už, po které také dostalo své jméno. Díky své strategické poloze a pestré minulosti se dnes může pochlubit neopakovatelnou kosmopolitní atmosférou.

celý článek

 

Olbrachtova Koločava

Olbrachtova Koločava

Ukrajinskou vesničku Koločava ležící v horách na Zakarpatí proslavil především spisovatel Ivan Olbracht, který je znám jako autor románu o místním rodákovi Nikolovi Šuhaji loupežníkovi. Z velké části se tak díky němu stala Koločava jakousi Mekkou českých turistů.

celý článek

 

Přírodní krásy na Krymu

Přírodní krásy na Krymu

Většina z nás zná poloostrov Krym z hodin dějepisu a ruského jazyka. Ať už jako dějiště neslavně proslulé války, jako rekreační destinaci bývalých vládních pohlavárů či jako pionýrský tábor pro vybrané dětské bojovníky za socialistické idee. To vše již naštěstí patří k minulosti. Dnešní Krym je především místem, kde se krásná příroda mísí s kulturou a historií.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko